Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2021
wydarzenia - rok 2020
wydarzenia - rok 2019
wydarzenia - rok 2018
wydarzenia - rok 2017
wydarzenia - rok 2016
wydarzenia - rok 2015
wydarzenia - rok 2014
wydarzenia - rok 2013
wydarzenia - rok 2012
wydarzenia - rok 2011
wydarzenia - rok 2010
wydarzenia - rok 2009
wydarzenia - rok 2008
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2004

Wydarzenia - rok 2005

30.12.05. - Uroczystość Świętej Rodziny. Uroczystość patronalna Zgromadzenia. Podczas Eucharystii przeżywanej w naszych kaplicach sióstry odnowiły swoją profesję zakonną. Rok jubileuszowy potęgował naszą radość i wdzięczność Bogu za to, że powołał nas do tej Wspólnoty, by wstępując w ślady Świętej Rodziny nieść światu miłość i pojednanie.
27.12.05. - Pięć sióstr wyruszyło dziś razem z młodzieżą do Mediolanu na Europejskie Spotkanie Młodzieży organizowane przez Wspólnotę z Taize. S. Tomira Brzezińska z s. Joelą Zawadzką i Julitą Góryńską zorganizowała dwa autokary młodzieży z Białegostoku. S. Bolesława Wierzchowska tradycyjnie jedzie z młodzieżą z Mławy, a s. Lubomira Grygo jedzie z Reszla.
25.12.05. - Radość Świąt Bożego Narodzenia niech przepełnia serca wszystkich odwiedzających naszą stronę pokojem i obfitością błogosławieństwa Bożego.
09.12.05. - Dwie nasze siostry: s. Jolanta Bogumiła Kuropatwa i s. Agnieszka Stepnowska otrzymały z rąk J. E. Ks. abpa Edmunda Piszcza odznaczenia papieskie za zasługi w pracy katechetycznej na terenie Archidiecezji Warmińskiej. Wręczenie odznaczeń miało miejsce w katedrze św. Jakuba w Olsztynie.
20.11.05. - Na Czarnym Lądzie w Kenyakine (Kenia) Uroczystość Chrystusa Króla była ubogacona profesją wieczystą trzech sióstr: s. Lucy, s. Beatrice i s.Katherine.
więcej...
20.11.05. - W Uroczystość Chrystusa Króla - w katedrze św. Floriana na warszawskiej Pradze - zgromadziłyśmy się na Eucharystii, by pod przewodnictwem J. E. abpa Leszka Sławoja Głodzia dziękować Bogu za 100 lat istnienia naszego Zgromadzenia.
Po uroczystej Liturgii Ksiądz Arcybiskup poświęcił tablicę upamiętniającą charytatywną działalność bł. Bolesławy Lament wśród bezdomnych na Pradze w latach 1893 -1903.
Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele kościoła prawosławnego. Liczną grupę w jubileuszowym dziękczynieniu stanowili członkowie Rodziny Misyjnej Bł. Bolesławy.
więcej...
23.10.05. - W Mohylewie na Białorusi - kolebce naszego Zgromadzenia - uroczystą Eucharystią rozpoczęłyśmy świętowanie Roku Jubileuszowego 100 - lecia powstania naszej Wspólnoty zakonnej. Na tę uroczystość przybyły przedstawicielki wszystkich domów z Polski i Delegatury Wschodniej; Afrykę reprezentowała s. Imelda Zimińska i s. Tacjana Perszon.
więcej...
04.10.05. - J.E. abp Józef Życiński poświęcił w Lublinie nowowybudowane przedszkole integracyjne. Uroczystość zgromadziła dużą rzeszę ludzi, którzy na różne sposoby wspierali powstanie tego dzieła.
30.09.05. - Z wielkim bólem przyjęłyśmy wiadomość o wypadku drogowym młodzieży maturalnej I LO z Białegostoku udającej się na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę. Dwie spośród ofiar śmiertelnych były związane z duszpasterstwem młodzieży przy naszym domu przy ul. Stołecznej w Białymstoku. Mamy nadzieję, że w domu Ojca są naszymi orędownikami.
Modlimy się za wszystkie ofiary wypadku i ich rodziny.
24.09.05. - S. Bolesława Wierzchowska zorganizowała dla młodzieży rowerową pielgrzymkę z Mławy do Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie. W programie oprócz modlitwy były takie atrakcje jak koncert i piknik z ogniskiem i kiełbaskami.
16 - 18.09.05. - VI Zjazd Gnieźnieński. Przedstawicielką z naszego Zgromadzenia na tym zjeździe była s. Dorota Duszyk z Ośrodka ekumenicznego w Białymstoku.
05.09.05. - w Częstochowie S. Klaudia Neumann przekazała relikwiarz bł. Bolesławy Lament ks. proboszczowi Wolfgangowi Wachter z Herlazhofen (Bawaria) w Niemczech. Parafianie z Herlazhofen od kilku lat czczą naszą Matkę Założycielkę i modlą się za Jej przyczyną.
W sierpniu kilka sióstr popdjęło trud pieszego pielgrzymowania do Matki Bożej na Jasnej Górze. W pielgrzymce lubelskiej szła s. Julita Zawadzka z s. Dawidą Wyszkowską. W pielgrzymce pelplińskiej wędrowała s. Paulina Mieleszkiewicz, s. Katarzyna Jakubczyk, s. Bolesława Surma, s. Anna Kocęba, s. Benedykta Zając i s. Kajetana Małkowska.
więcej...
01 - 04.07.05 - Do Białymstoku przy ul. Stołecznej przybyła młodzież z różnych stron Polski, aby przeżyć rekolekcje ekumeniczne.
więcej...
29.06.05 - W domu nowicjatu w Chełmnie wielka uroczystość - swoje pierwsze śluby złożyła s. Katarzyna Jakubczyk i s. Bolesława Magdalena Surma. Życzymy im wszelkich potrzebnych łask do radosnej służby w naszej Wspólnocie.
29.06.05 - z Sanktuarium bł. Bolesławy wyruszyła kolejna pielgrzymka śladami naszej Załżycielki.Trasa będzie wiodła przez Mohylew, Pińsk, Katyń, Petersburg i Wilno.
24.05.05 - Przedszkole w Białymstoku świętowało 10 lat swego istnienia. Po uroczystej Mszy Świętej dziękczynnej z udziałem dzieci i ich rodzin oraz absolwentów siostry zorganizowały festyn.
24.04.05 - Dzieci z naszych przedszkoli w Komorowie i Legionowie wraz ze swoimi siostrami wychowawczyniami wzięły udział w XVIII Ogólnopolskim a X Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Pieśni Religijnej w Łodzi. Cieszymy się, że przedszkolaki z Komorowa zajęły II miejsce. Dzieci z legionowskiego przedszkola nagrodzono III miejscem. W kategorii: "soliści do lat 6" - Natalka Jankiewicz z Komorowa, przygotowana przez s. Eligię, zdobyła I miejsce. Gratulujemy!
13 - 15.05.05r. w Gietrzwałdzie (sanktuarium maryjne) Rodzina Misyjna bł. Bolesławy przeżywała swoje coroczne rekolekcje. Tematem rekolekcji była modlitwa wg św. Ignacego Loyoli.
Rekolekcje poprowadził O. Artur Kołodziejczyk SI.
19.04.05 - HABEMUS PAPAM - wybrano nowego papieża, został nim Kard. Joseph Ratzinger obierając sobie imię Benedykta XVI. Bogu niech będą dzięki! Prośmy Pana o potrzebnę łaski nowemu Ojcu Świętemu.
08-17.04.05 - Autokarowa pielgrzymka śladami bł. Bolesławy, m.in. do Mohylewa, Petersburga i Wilna.
05.04.05 - Kilkanaście sióstr udało się do Rzymu, aby uczestniczyć w pogrzebie Ojca Świętego Jana Pawła II.
02.04.05 - "O godzinie 21.37 nasz Ojciec Święty powrócił do domu Ojca" - tę wiadomość podał na Placu świętego Piotra substytut watykańskiego sekretarza stanu, arcybiskup Leonardo Sandri.
Z sercem pełnym bólu trwamy w dziękczynieniu Panu Bogu za owoce posługi, modlitwy, cierpienia i świadectwa dawanego każdemu z nas, Kościołowi i światu przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
Jesteśmy wdzięczne Bogu, że pozwolił nam być świadkami tak wielkiego Pontyfikatu, w którym doznałyśmy łaski beatyfikacji naszej Matki Założycielki.
27.03.05 - Uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa Pana.
Wszystkim odwiedzającym naszą stronę życzymy, by Zmartwychwstały Jezus otwierał serca na Jego obecność w Eucharystii, napełniając je pokojem, radością i wszelkim dobrem, byśmy w codziennym życiu mogli dawać o Nim świadectwo.
24.03.05 - Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Najświętszego Sakramentu i dzień jedności, o którą Jezus prosił swego Ojca w Wieczerniku.
Każda nasza wspólnota w godzinach rannych przeżywała adorację ze szczególnym celebrowaniem Modlitwy Arcykapłańskiej.
Z okazji zbliżającego się jubileuszu 100-lecia Zgromadzenia powstał pod kierunkiem s. Honoraty Adamczyk siostrzany chór, który będzie uświetniał swym śpiewem jubileuszową liturgię.
S. Honorata skomponowała na tę okazję kilkanaście utworów.
Od połowy lutego trwają prace przy realizacji filmu dokumentalnego o bł. Bolesławie Lament. Produkcji filmu podjęła się Telewizja Polska - Oddział w Białymstoku.
30 stycznia 2005 r. cztery nasze kenijskie kandydatki zostały przyjete do postulatu. Uroczystość poprzedziło skupienie, pod kierunkiem ks. Paul Mathenge z diecezji Nyeri. Przyjecie do postulatu dokonało się w czasie Mszy Świetej. Siostra Mistrzyni, Laura Lamparska, w imieniu Zgromadzenia przyjęła do postulatu cztery Kenjskie dziewczeta: Benedicta Magdaline Waiu King'ola, Jeniffer Kinya Muudu, Paula Kawira i Fides Kawira. Na uroczystość przybyły dwie siostry z Kanyakine: S.P. Imelda Ziminska i S. Anicieta Achiangu, a także S. Dariana, która obecnie odbywa praktykę w szpitalu misyjnym w Nyeri. Postulantki swoją wdzięczność Bogu i Zgromadzeniu wyrazily w liturgicznym tańcu - Magnificat. Podczas tej samej Mszy Świętej dwie siostry: S.Catherine Karimi i S. Beatrice Karimi odnowily swoją profesję zakonną.
W liturgiczne święto naszej Matki Założycielki (29 stycznia) przypadło Nabożeństwo Ekumeniczne w katedrze św. Floriana w Warszawie, jako przedostatnie w tym roku spośród odbywających się na terenie stolicy. Sam Pan Bóg zechciał, aby modlitwy przedstawicieli różnych Kościołów płynęły w tym dniu przez wstawiennictwo bł. Bolesławy Lament, która swe życie poswięciła dziełu jedności. Jedna z Mszy świętych odprawiona została w intencji dziękczynnej za Jej posługę na Pradze, bowiem w latach 1893-1903 mieszkała w tej dzielnicy na terenie parafii św. Floriana i prowadziła noclegownię dla bezdomnych. Przed nabożeństwem członkowie Akcji Katolickiej mieli swoje spotkanie w sali biblioteki parafialnej połączone z odczytem na temat życia bł. Bolesławy i jej służby na Pradze, który wygłosiła s. Weronika Mackiewicz. Koncelebrowanej Mszy św. przewodniczył Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, a wspaniałe ekumeniczne kazanie wygłosił Ks. Biskup Janusz Narzyński z bratniego Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego. Siostry włączyły się w liturgię przez śpiew psalmu i czytanie modlitwy powszechnej.
27 stycznia 2005 w Zambii cztery aspirantki rozpoczęły w naszym Zgromadzeniu czas postulatu: Saraphina Mwanza, Karen Mubanga, Charity Mwansa i Poulina. Tego samego dnia przyjęto do nowicjatu trzy postulanki z Kenii: Lilian Makena, Letizia Karoki i Esther Kanja oraz dwie postulantki Zmbijki: Patricia Chola i Astridah Yamba.
Dnia 28 stycznia 2005 roku I profesję na rece Siostry Judyty Bożek, przełożonej Delegatury Afrykanskiej, złożyły: S Ann Anisetta Gakii - Kenia, Briget Kanyata- Zambia, Clare Magdaline Kirigo Gitonga - Kenia, s. Fridah Gitonga - Kenia, Irene Mwaromo Mbaya - Kenia, Prisca Kanungwe - Zambia.
Od 18 do 25 stycznia na całym świecie obchodzono Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to czas wyjątkowy dla każdej misjonarki Świętej Rodziny. Siostry katechetki przeprowadziły okolicznościowe katechezy. Wszystkie siostry, w miarę możliwości, włączały się w nabożeństwa ekumeniczne organizowane w swoich miejscowościach. W codziennych wspólnotowych modlitwach żarliwiej prosiłyśmy Boga o dar jedności.
W sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku modlili się o jedność przedstawiciele grup modlitewnych z naszej Archidiecezji.
Dzieci z naszej szkoły przygotowały, pod kierunkiem s. Juliuszy, ekumeniczne spotkanie dzieci. Uczestniczył w nim dziecięcy chór prawosławny.
   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA 2005 Powrót na górę strony