Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2021
wydarzenia - rok 2020
wydarzenia - rok 2019
wydarzenia - rok 2018
wydarzenia - rok 2017
wydarzenia - rok 2016
wydarzenia - rok 2015
wydarzenia - rok 2014
wydarzenia - rok 2013
wydarzenia - rok 2012
wydarzenia - rok 2011
wydarzenia - rok 2010
wydarzenia - rok 2009
wydarzenia - rok 2008
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004

Wydarzenia - rok 2006

31.12. 2006 r. - UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY. Największa zgromadzeniowa uroczystość. Podczas wspólnotowych Eucharystii odnowiłyśmy nasze śluby. Barwy miłości, jakie dostrzegamy u Świętej Rodziny niech będą nam wszystkim mocą w codzienności.


(7kB)
29.12. 2006 r. - 01.02.2007 - Europejskie Spotkanie Młodych w Zagrzebiu organizowane przez Wspólnotę z Taize. W tym roku uczestniczyła w spotkaniu tylko s. Joela Zawadzka z Białegostoku.
25.12. 2006 r. - BOŻE NARODZENIE. Dziecię Jezus niech błogosławi wszystkim odwiedzającym naszą stronę.
17.12. 2006 r. - dwie Siostry z Kenii - Sr. Agata Igoki i Sr. Rosalia Mugure Rukaria, złożyły śluby wieczyste w rodzinnej parafii Siostry Agaty w Kariakomo (niedaleko Kanyakinie). Ogarniajmy modlitwą nasze siostry by były wierne swemu Oblubieńcowi.
28.11 - 01.12. 2006 r. - Pielgrzymka Ojca Świętego Benedykta XVI do Turcji. Modlitwą towarzyszyłyśmy Ojcu Świętemu prosząć Pana o bezpieczeństwo i owocność trudu pielgrzymowania.
26.11. 2006 r. - Ostatni akord Roku Jubileuszowego. W Łowiczu, gdzie wszystko się zaczęło - J.E. Bp Alojzy Orszulik poświęcił w kościele Św. Ducha tablicę upamiętniającą narodziny i chrzest bł. Bolesławy. Matka generalna - M. Bożena Fornalczyk na ręce Księdza Proboszcza przekazała parafii relikwie naszej Założycielki. Następnie w wielkiej, okazałej procesji z pocztami sztandarowymi przeniesiono relikwie bł. Bolesławy Lament do katedry. Tam J.E.Ks. Bp Andrzej Dziuba celebrował Mszą Świętą dziękczynną zamykającą Rok Jubileuszowy.
Bogu chwała i dziękczynienie za ten rok łaski.
Wspólnota Rodziny Misyjnej z Komorowa wydała folder promujący ich działalność. Gratulujemy publikacji.
Na naszej stronie w dziale: zgromadzenie_duchowość, zostały zamieszczone pieśni o Świętej Rodzinie. W dziale: Założycielka_ życie oraz Założycielka_ sanktuarium znajdują się pieśni do bł. Bolesławy. Zapraszamy do słuchania, śpiewu i wspólnej modlitwy.
ZAPOWIEDŹ - w Uroczystość Chrystusa Króla - 26 listopada 2006 roku w Łowiczu będzie zakończenie roku jubileuszowego Zgromadzenia.
Program uroczystości:
10.45 - w kościele Świętego Ducha poświęcenie tablicy upamiętniającej chrzest bł. Bolesławy
11.30 - rozpoczęcie procesji z relikwiami Błogosławionej z kościoła Świętego Ducha w kierunku katedry
12.00 - Msza Święta dziękczynna katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ordynariusza.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Łowicza i okolic, a także tych, którzy chcą poznać posłannictwo bł. Bolesławy.
18 - 25.10. 2006 r. - TYDZIEŃ MISYJNY - modlitwą wspieramy misjonarzy i misjonarki, aby ich trud wydał plon stokrotny.
13 - 15.10. 2006 r. - Siostry przełożone wsólnot polskich i z delegatury wschodniej zgromadziły się w sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku na swoje jesienne spotkanie formacyjne.
Podczas spoptkania została zaprezentowana nowa, jubileuszowa publikacja - album pt. "Na drogach pojednania".
21.09. 2006 r. - Wraz ze wszystkimi osobami konsekrowanymi w Polsce wyrażamy solidarność z Ojcem Świętym Benedyktem XVI i zapewniamy o codziennej modlitwie.


16 - 17.09. 2006 r. - Wspólnoty sióstr w Legionowie oraz w Kankakee (USA) w swoich parafiach przeżywały dzień wdzięczności Bogu z okazji Jubileuszu 100 - lecia Zgromadzenia.
15 - 16.09. 2006 r. - W domu generalnym, w Komorowie, miało miejsce spotkanie formacyjne liderów Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy z polskich ośrodków.
04.09. 2006 r. - J. E. Ks. Abp. Stanisław Szymecki odprawił Mszę Świętą inaugurującą nowy rok szkolny Gimnazjum Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w kaplicy domu przy ul. Zielnej 16 - w Białymstoku .
21-26.08. 2006 r. - Ekumeniczne spotkanie wspólnot życia konsekrowanego i świeckiego w Opolu. To już kolejne spotkanie wspólnot wielowyznaniowych i międzynarodowych, którego inicjatorem jest nie żyjący już o. Christopher Lowe - kapłan Kościoła anglikańskiego. Aby nie utracić rozpoczętego dzieła ekumenicznego, nadal kontynuują Ojcowie Benedyktyni i Siostry Benedyktynki z Niemiec. Nasze zgromadzenie reprezentowała s. Imelda Bogusława DEPTUŁA
15.08. 2006 r. - W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej w kaplicy domu przy ul. Zielnej w Białymstoku, za 50 lat życia zakonnego dziękowały Bogu siostry: s. Bonifacja Zofia Aleksandrowicz, s. Lubomira Lucyna Lubieniecka, s. Eustella Maria Trzaskalska, s. Amelia Jadwiga Szyszko, s. Eleonora Zofia Szefel i s. Róża Stanisława Zadroga.
31.07. 2006 r. - W Sanktuarium bł. Bolesławy w Białymstoku, na zakończenie rekolekcji, obchodzono jubileusz 25 - lecia życia zakonnego. Tegoroczne siostry jubilatki to: s. Bernadetta Ewa Pieńkos, s. Emanuela Marianna Szefel, s. Czesława Bezrutczyk i s. Sylwia Życzko.
W delegaturze wschodniej jubileusz 25 - lecia świętowały siostry: s. Anna Wojtonis i s. Teresa Rodzewicz.
16.07.2006 r. - Śluby wieczyste w Baranowiczach na Białorusi. Dwie siostry: s.Kamila Maria Janowicz i s. Waleria Lilia Pacukiewicz w obecności Matki Generalnej - M. Bożeny Fornalczyk złożyły profesję wieczystą.
Nowym siostrom profeskom wieczystym życzymy obfitości łask w życiu konsekracją.
09.07.2006 r. - Śluby wieczyste. W kościele parafialnym św. Jana Kantego w Legionowie śluby wieczyste złożyły trzy siostry: s. Anna Giemza od Niepokalanej, s. Aurelia Szulczak od Krzyża i s. Beata Biesek od Eucharystycznego Serca Jezusa.
Chrystus - nasz Pan i Oblubieniec niech umacnia siostry wieczystki na drodze życia konsekrowanego.
28 - 29.06.2006 r. - W domu nowicjatu w Chełmnie 28 czerwca podczas kończących się rekolekcji miała miejsce uroczystość przyjęcia do nowicjatu s. Maksymiliany Magdaleny Klepczyńskiej i s. Marii Anny Ziarko. Następnego dnia pierwszą profesję złożyły cztery siostry: s. Kajetana Małkowska, s. Benedykta Zając, s. Anna Kocęba i s. Agnieszka Szczepaniak. Niech Jezus napełnia serca naszych najmłodszych sióstr mocą do radosnego i wiernego kroczenia za Nim.
Jubileuszowe dziękczynienia w miesiącu czerwcu przeżywały wspólnoty w Olsztynie, Kętrzynie, Warszawie, Reszlu i Zakopanem. W Reszlu dodatkowo siostry dziękowały Bogu za 60 lat posługi w tym mieście.
10.06.2006 r. - W Baranowiczach na Białorusi pierwszą profesję złożyly dwie siostry: s. Rita Swietłana Cholewinskaja i s. Tamara Tatiana Szabaszowa. Życzymy siostrom neoprofeskom potrzebnych darów łaski do wiernego kroczenia za Jezusem.
04.06.2006 r. - W kościele Świętego Krzyża w Warszawie Ks. bp Józef Zawitkowski sprawował Eucharystię dziękczynną za stulecie Zgromadzenia. Śpiew prowadził chór sióstr pod dyrekcją s. Honoraty Adamczyk. Msza Święta była transmitowana przez Polskie Radio.
wiecej...
Jubileuszowe dziękczynienia w miesiącu maju przeżywały wsólnoty w Komorowie (5 maja), Mławie (w parafii NMP Królowej Polski i parafii Św. Stanisława BM) i w Różanie.
25 - 28.05.2006 r. - Pielgrzymka Ojca Świętego - Benedykta XVI do Polski. Wiele sióstr uczestniczyło w spotkaniach z Piotrem naszych czasów w Warszawie, Częstochowie i Krakowie. Wszystkie z wielką uwagą wsluchiwały się w słowa oraz towarzyszyły serdeczną modlitwą.
W Polsce przez miesiąc maj i czerwiec gościmy siedem sióstr z Kenii i Zambii. Siostry chcą poznać kraj Matki Założycielki i przy Jej relikwiach zaczerpnąć ducha. Siostry odwiedzą nasze wspólnoty oraz będą uczestniczyć w spotkaniach z dziećmi i młodzieżą w szkołach, by dzielić się przeżywaniem wiary w Afryce.
więcej...
Coraz bliżej do pielgrzymki Ojca Świętego - Benedykta XVI do Polski. W naszych wspólnotach modlimy się o owocność papieskiej wizyty.
01 - 02.05.2006 r. - Siostry dyrektorki szkoły podstawowej, przedszkoli i świetlicy socjoterapeutycznej uczestniczyły w spotkaniu formacyjnym w Komorowie .
30.04.2006 r. - W Rudce podczas Eucharystii, którą celebrował J. E. Ks. Bp Dydycz, siostry dziękowały Bogu za stulecie Zgromadzenia. Po Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz zorganizował piknik.
23.04.2006 r. - Wspólnota domu chełmińskiego w Niedzielę Miłosierdzia wyrażała swoje dziękczynne Te Deum za stulecie Zgromadzenia w kościele parafialnym pw. Św. Józefa w Chełmnie.
19 - 20.04.2006 r. - W Białymstoku siostry należące do chóru nagrywały płytę z pieśniami ku czci bł. Bolesławy Lament i utworami związanymi z Jubileuszem Zgromadzenia.
16.04.2006 r. - Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim odwiedzającym naszą stronę internetową życzymy radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym i otwarcia się na Jego paschalne łaski.
02.04.2006 r. - Z racji pierwszej rocznicy odejścia do domu Ojca Świętego - Jana Pawła II włączałyśmy się w naszych parafiach i miejscowościach posługiwania w modlitwę dziękczynienia Bogu za dar papieża - Polaka i prosiłyśmy o Jego beatyfikację.
01.04.2006 r. - Z inicjatywy s. Dawidy Wyszkowskiej wyruszyła z Lublina autokarowa pielgrzymka do Rzymu. Wśród jej uczestników jest ok. 20 sióstr oraz rodzice dzieci uczęszczających do naszego przedszkola w Lublinie. Pielgrzymi wezmą udział w obchodach rocznicowych śmierci Jana Pawła II na Watykanie. Po drodze zajadą do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, do Asyżu i Wenecji.
więcej...
24.03.2006 r. - na Jasnej Górze zgromadziły się przed obrazem Czarnej Madonny na czuwanie nocne siostry polskich wspólnot, członkowie Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy oraz rodziny sióstr jako podziękowanie za dar Jubileuszu 100 - lecia Zgromadzenia. W programie była adoracja, pasterka, konferencja o Matce Bożej w życiu bł. Bolesławy, akt zawierzenia Matce Bożej, świadectwa sióstr.
Na Mszy Świętej, po homilii, przyjęto 25 nowych członków Rodziny Misyjnej. Jako dar Matce Bożej Zgromadzenie złożyło srebrny ryngraf z herbem naszej Wspólnoty zakonnej.
Tej samej nocy - w kaplicy nowicjackiej w Chełmnie siostry zorganizowały czuwanie modlitewne dla osób, które nie mogły wziąć udziału w wyjeździe do Częstochowy.
więcej...
26.02.2006 r. - Pożegnałyśmy s. Feliksę Kluczek, która udała się w dniu dzisiejszym na misje do Kenii. W przeddzień, w domu generalnym - w Komorowie została odprawiona Msza Święta w intencji s. Feliksy. Niech Duch Święty pomnaża Jej siły i udziela swego światła w misyjnej posłudze.
26.02.2006 r. - W parafii Świętych Cyryla i Metodego w Hajnówce miała miejsce jubileuszowa Eucharystia. Parafianie wraz z siostrami włączyli się w dziękczynienie Bogu za 100 - lecie naszej wspólnoty zakonnej. W parafii tej katechizuje s. Czesława Bezrutczyk.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią - od lutego powstała czwarta placówka w Kenii - w Rironi. Przełożoną wspólnoty została s. Ascelina Kowiel. Wszystkim siostrom najmłodszej naszej wspólnoty życzymy odfitości Bożej łaski.
Ponadto utworzono filię domu Kaynakine w oddalonym o 3 km Kithatu.
21.02.2006 r. - Program III TVP o godz. 13.45 wyemitował program o naszej Matce Założycielce pt. "Błogosławiona Bolesława - patronka jedności" .
19.02.2006 r. - W Lublinie siostry obchodziły lokalne, jubileuszowe dziękczynienie. W kościele parafialnym Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 11.30 Eucharystię sprawował J. E. Ks. Biskup Mieczysław Cisło. We Mszy Świętej uczestniczyly dzieci z lubelskiego przedszkola ze swoimi Rodzicami. Przybyły też siostry z Komorowa.
19.02.2006 r. - Wspólnota sióstr w Hajnówce dziękowała Bogu za 100 lecie Zgromadzenia. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego uroczystą Eucharystię celebrował proboszcz parafii - Ks. Prałat Marian Świerszczyński. Przybyły siostry ze wspólnot białostockich i z Rudki .
W dziękczynieniu liczny udział wzięli mieszkańcy Hajnówki. Parafia przygotowywała się do uroczystości poprzez triduum modlitewne. Przez trzy dni poprzedzające obchody jubileuszowe siostry głosiły konferencje o Matce Założycielce i o posłannictwie Zgromadzenia oraz z grupami parafialnymi zorganizowały adoracje. Wierni mieli możliwość uczczenia relikwii bł. Bolesławy.
03.02.2006 r. - Pogrzeb Ks. Jana Twardowskiego. Siostry z domu warszawskiego (s. Hiacenta Ewa Korbut i s. Anna Kupiec) uczestniczyły we Mszy Świetej pogrzebowej w kościele Świętego Krzyża w Warszawie.
02.02.2006 r. - Święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Osób Konsekrowanych. W katedrach diecezji, na terenie których pracujemy, uczestniczyłyśmy w Eucharystii połączonej z odnowieniem profesji zakonnej.
29.01.2006 r. - LITURGICZNA UROCZYSTOŚĆ BŁ. BOLESŁAWY LAMENT. W kościele Św. Rocha w Białymstoku Siostry Misjonarki Św. Rodziny obchodziły centralne uroczystości Roku Jubileuszowego z racji 100-lecia swego istnienia. W tym dniu minęła też 60 rocz. śmierci Założycielki Zgromadzenia.
Mszy Św. Jubileuszowej przewodniczył Metropolita Białostocki Abp Wojciech Ziemba. Obecni byli Bpi z Metropolii i sąsiadującej diecezji ełckiej. Przybyło wielu kapłanów związanych ze Zgromadzeniem, delegacje sióstr z 22 placówek w Polsce i z 10 placówek na Wschodzie oraz przedstawiciele Rodziny misyjnej bł. Bolesławy z ośrodków w Polsce i z Białorusi.
Jubileuszową Eucharystię transmitowało na żywo Radio Maryja i TV Trwam. Informacje o 100 - leciu Zgromadzenia podały media lokalne oraz radio watykańskie. Krótkie informacje ukazały sie także na serwerach katolickich, m.in. na Opoce i Angelusie.
Wieczorem z Sanktuarium bł. Bolesławy Radio Maryja nadało "Rozmowy niedokończone" pt. "100 lat posługi Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny".
więcej...
28.01.2006 r. - Tragedia na Śląsku! Zawalił się dach hali wystawowej w Katowicach. Śmiercią tragiczną zginęło wielu ludzi, także obcokrajowców. Łączymy się duchowo ze wszystkimi, których dosięgła ta katastrofa. W modlitwie prosimy o dar nieba wszystkim zmarłym, a poszkodowanym i ich rodzinom wypraszamy przed Tabernakulum siłę do udźwignięcia cierpienia.
28.01.2006 r. - W Zambii, w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kabwe pierwszą profesję złożyły: s.Helen Kathambi, s.Leah Nkirote Kanana, i s. Rita Catherine Kawira. Na tę uroczystość przybyła również żona Prezydenta Zambii - First Lady - Maureen Mwanawasa.
27.01.2006 r. - W Zambii, w domu nowicjatu w Kabwe gwarno. Przyjęto do postulatu trzy kandydatki. Do nowicjatu dołączyło siedem postulantek (cztery Zambijki i trzy Kenijki). Siostry juniorystki odnowiły swą profesję.
W Białymstoku trwają przygotowania do centralnej Uroczystości Jubileuszowej Zgromadzenia przewidzianej na dzień liturgicznego Święta Matki Założycielki - bł. Bolesławy - 29.01.2006 r. Msza Święta dziękczynna będzie odprawiona w kościele św. Rocha o godz. 11.00.
W Stanach Zjednoczonych trwają prace wykończeniowe przy budowie nowego domu w Burlington (40 km od West Allis, w stanie Wisconsin).
15.01.2006 r. - Siostry z Delegatury Wschodniej obchodziły uroczystości dziękczynne za Jubileusz 100 - lecia Zgromadzenia w Witebsku na Białorusi.
Siostry ze wspólnoty z Kanyakine w Kenii czynią starania o możliwość operacji 9 - letniej dziewczynki - Purity. Dziewczynka ma podwójną wadę serca. Stan jest bardzo poważny. Konieczna jest operacja, która ma być przeprowadzona we Włoszech.
Siostry z Kenii przygotowują się do otworzenia nowej - czwartej już placówki na terenie tego kraju.
Na prośbę Ojców Franciszkanów z Limuru i lokalnej wspólnoty, Zgromadzenie nasze obejmie prowadzenie nowo wybudowanej przychodni - St. Andrew's Catholik Church Dispensary w Rironi. Miejscowość ta położona jest 30 km. od Nairobi wśród ludzi z plemienia Kikuyu.
W ramach świętowania Jubileuszu 100 - lecia Zgromadzenia Siostry z Delegatury Wschodniej wydały w języku białoruskim kalendarz na rok 2006. Delegatura Afrykańska wydała kalendarz w języku angielskim. Siostry w Polsce przygotowują do druku album o Zgromadzeniu pt. " Na drogach pojednania".
01.01.06. - Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. U progu nowego czasu przez ręce Maryi składamy Bogu wszystkie nasze nadzieje.
   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA 2006 Powrót na górę strony