Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
Wydarzenia

Śluby wieczyste s. Lucy, s. Beatrice i s. Catherine - Kenia, Kayniakine 20 listopada 2005 r.

       Uroczystość Chrystusa Króla miała podwójny wymiar dla naszych kenijskich Wspólnot. Trzy kenijskie Siostry: s. Lucy Kaari od Najświętszego Serca Pana Jezusa, s. Beatrice Karimi od Najświętszej Eucharystii i s. Catherine Karimi o d Niepokalanego Serca Maryi złożyły śluby wieczyste. Jednocześnie uroczystość ta była otwarciem Roku Jubileuszowego - Stulecia Zgromadzenia. Na nasze wspólne świętowanie przybyła S. Judyta Bożek, która jest odpowiedzialna za Delegaturę Afrykańską.
       Uroczystość ślubów ubogacona była motywami z tradycji afrykańskiej, m.in. tradycyjny gliniany garnek, który używa się do przygotowania potraw postawiony był na trzech kamieniach symbolizujących trzy śluby: czystość, ubóstwo i posłuszeństwo. Tak jak garnwk nie mógłby stać na dwóch kamieniach, tak w życiu siostry nie może zabraknąć jednego ze ślubów. W tym samym garnku zostało przyniesione Słowo Boże, które jest pokarmem duchowym.

(128kB)

Moment uroczystego błogosławieństwa.

(128kB)

Rodzinne zdjęcie sióstr wieczystek z s. Judytą Bożek.

   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - ŚLUBY WIECZYSTE Powrót na górę strony