Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2008
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004
Wydarzenia

Obchody liturgicznego święta bł. Bolesławy.1. Msza Święta o kanonizację bł. Bolesławy w katedrze św. Floriana na Pradze w Warszawie.


       Z inicjatywy oddziału Akcji Katolickiej, działającej przy katedrze św. Floriana w Warszawie na Pradze, 29 stycznia Ksiądz Proboszcz odprawił Mszę Świętą o dar kanonizacji bł. Bolesławy. Po Eucharystii złożono wieniec pod tablicę upamiętniającą 11 lat pracy charytatywnej bł. Bolesławy Lament w tejże parafii. W uroczystościach wzięły udział siostry ze wspólnot z Komorowa, Legionowa i Warszawy. Matkę Generalną reprezentowała Siostra Wikaria - S. Tamara Jankowiak.(128kB)

(128kB)

(128kB)

(128kB)

(128kB)

(128kB)


2. Uroczystości bł. Bolesławy w Moskwie (Rosja).
       Wielu mieszkańców Moskwy z wielkim szacunkiem i miłością zwraca się do Bł. Bolesławy nazywając ją "Matuszka". Potwierdzili to swoją obecnością na liturgii 29 stycznia 2008 r.
W tym dniu w kościele św. Ludwika w Moskwie zgromadziliśmy się licznie na uroczystej Mszy św., by za przyczyną Bł. Bolesławy patronki jedności wypraszać miłość, jedność i pokój w Kościele, w każdej wspólnocie i sercu ludzkim. Na zakończenie liturgii uczestnicy z wielką wiarą i ufnością ucałowali relikwie Matuszki Bolesławy.
Potem wszyscy, którym pozwalał czas, mogli spotkać się za wspólnym stołem w domu duchowych córek błogosławionej - Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Tam mogli też bliżej zapoznać się z życiem i działalnością tej Patronki dnia.(31kB)

(30kB)

(31kB)

(37kB)

(28kB)


   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA - JUBILEUSZ ZGROMADZENIA Powrót na górę strony