Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004
Wydarzenia

Gietrzwałd - ogólnopolskie rekolekcje Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy Lament, 08 - 10 czerwca 2007 r.


            Kolejny już raz rekolekcje w Gietrzwałdzie dla Rodziny Misyjnej prowadził o. Artur Kołodziejczyk SJ z Falenicy k/ Warszawy. W rekolekcjach uczestniczyło 56 osób. Przybyli przedstawiciele Wspólnot z Komorowa, Mławy, Ciechanowa, Białegostoku, Chełmna, Kętrzyna, Reszla i sympatycy z Poznania. Rekolekcje zorganizowała referentka do spraw Rodziny Misyjnej s. Róża Naskręt. W rekolekcjach pomagały także trzy Siostry Misjonarki Świętej Rodziny.
            Uczestnicy oprócz konferencji mieli spotkania w grupach, adoracje Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi oraz samotne kontemplacje Boga na łonie przyrody. Uczestniczyli w wieczornych Apelach przed cudownym Obrazem Matki Bożej. Włączali się także w Liturgiczną modlitwę Kościoła odmawiając Jutrznię i Nieszpory. Najważniejszym wydarzeniem każdego dnia była wspólna Eucharystia, którą przeżywali w kaplicy Diecezjalnego Domu Rekolekcyjnego.
            Rekolekcje to prawdziwa szkoła modlitwy. Ojciec Artur korzystając z dziedzictwa św. Ignacego krok po kroku uczył prawdziwej kontemplacji. Były to wspaniałe konferencje, za które na zakończenie w podsumowaniu najbardziej dziękowali rekolektanci. Niezwykłym przeżyciem dla wszystkich było także spotkanie z Jezusem w konfesjonale. Tutaj wielu być może pierwszy raz spotkało się z formą kierownictwa. Dla Ojca czas się nie liczył. Spowiadał do późnych godzin nocnych.
To coś fantastycznego stwierdzali na zakończenie - móc oderwać się od codziennych spraw i domu , a być tylko dla Boga i z Bogiem. Szkoda, że to już koniec i trzeba wyjeżdżać z tej "Oazy" szczęścia. Wszyscy wracali z zapałem i nadzieją, że w ich życiu coś się zmieni, że z łaską Bożą rozpoczną nowe życie.


                                                            - s. Róża Naskręt


   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA - JUBILEUSZ ZGROMADZENIA Powrót na górę strony