Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny
Założycielka Zgromadzenie Powołanie Wydarzenia Kontakt
wydarzenia - rok 2007
wydarzenia - rok 2006
wydarzenia - rok 2005
wydarzenia - rok 2004
Wydarzenia

Powstaje nowa Wspólnota Rodziny Misyjnej w Łowiczu - rodzinnym mieście bł. Bolesławy

        W niedzielę dnia 28 października 2007 r. na zaproszenie ks. Proboszcza Władysława Moczarskiego z parafii Świętego Ducha w Łowiczu na Msze św. niedzielne przybyły dwie Siostry Misjonarki Św. Rodziny i dwie przedstawicielki Wspólnoty Rodziny Misyjnej bł. Bolesławy z Komorowa. Siostry przybliżyły wiernym charyzmat swej Założycielki i jego przedłużenie świecką Wspólnotę Rodziny Misyjnej. Panie dawały świadectwo o życiu w tej Wspólnocie. Po Mszy św. rozdawano wiernym foldery informujące o Rodzinie Misyjnej. Wielkim pragnieniem Sióstr i Ks. Proboszcza jest, by taka Wspólnota powstała w rodzinnej parafii bł. Bolesławy, gdzie była ochrzczona, przyjmowała sakramenty św. i dorastała do podjęcia powołania.
        Dzień 29 każdego miesiąca - dzień śmierci bł. Bolesławy, w tej parafii jest poświęcony jej czci. Modlitwy te rozpoczęto rok temu po obchodach w tej parafii 100- lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Misjonarek. W tym roku poniedziałek 29.X. był niezwykłym dniem, gdyż parafia przygotowuje się udziału w Litanii Miast, która będzie 1 listopada o godz. 20,00. Łowicz, chce przedstawić swoją Rodaczkę. Na wieczornej modlitwie zgromadzili się wierni. Nie zabrakło młodych Łowiczanek w ludowych strojach. Wraz z parafią modliły się przedstawicielki Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny. Przed pięknie udekorowanym obrazem bł. Bolesławy odmówiono Różaniec. Podczas Mszy św. ks. Proboszcz przedstawił główne cechy świętości bł. Bolesławy, a na koniec uczczono Jej relikwie.
        Po Mszy św. w parafialnej świetlicy odbyło się pierwsze spotkanie osób, które pragną włączyć się do Wspólnoty Rodziny Misyjnej, żyć charyzmatem bł. Bolesławy oraz modlitwą i ofiarą upraszać jedność podzielonego Kościoła i zbawienie świata. Życzymy, aby małe ziarenko wydało obfity plon w postaci gorliwej Wspólnoty Rodziny Misyjnej w parafii Świętego Ducha w Łowiczu.                                                                              - s. Róża NaskrętKomorów, dn. 30.10.2007 r.

   Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny - WYDARZENIA Powrót na górę strony